- Reklama -zprávy
Pátek, 24 března, 2023

Vydejte se za hranice všedních dní do krajiny pouští

- Komerční sdělení -aktuality

Pro Evropana má poušť jedinečnou atmosféru. Voní dálkou a exotickým Orientem. Co všechno se tady dá zažít a jak se na zážitky dobře připravit?

Exotická dovolená v poušti, co vás čeká?

Jedinečné západy slunce, jízda mezi dunami, setkání s beduíny a jejich tradičním způsobem života nebo možnost se svézt na slavných korábech pouště, tedy na velbloudech.

Důvodů, proč se vydat poznávat krajinu pouští, existuje mnoho. Jen zdánlivě v množství písku nic není. Ve skutečnosti pouště doslova tepou životem a nelze se tak příliš divit, že každoročně lákají mnoho turistů.

Platí to i pro největší poušť na světě – Saharu. Její obyvatelé jsou na život v drsných podmínkách dokonale adaptováni. A platí to nejen pro ty lidské, které tvoří především Tuaregové, Berbeři a Arabové.

Poměrně bohatá je i zdejší fauna, kterou tvoří široká škála živočišných druhů. Některé z nich přitom k setkání nelákají už svým jménem jako například štír nejjedovatější. V písečných dunách se ho však obávat nemusíte a jednoznačně tento živočich příliš nevyhledává přítomnost člověka.

Cestujte bez obav díky cestovnímu pojištění

To ale samozřejmě neznamená, že bychom si neměli před cestou zodpovědně uvědomit, jaká rizika na nás mohou čekat. A platí to nejen pro výlety do pouště, ale prakticky i pro „běžnou“ dovolenou v Evropě, či dokonce jen krátkou služební cestu.

Vždy by se tak samozřejmou součástí cest za hranice naší vlasti mělo stát cestovní pojištění. Právě to vám pro vaše bezpečné cestování přináší pojišťovna Axa.

Ta nabízí hned tři verze cestovního pojištění, a to v balíčku Excelent, Komfort a Reference. Ty se od sebe liší rozsahem pojistného krytí a výší limitů. V nejvyšší variantě tak můžete využít pojištění léčebných výloh až do výše 500 000 000 Kč. Zároveň je sem ve srovnání s předchozími verzemi pojistky zahrnuto i pojištění cestování letadlem a pojištění domácích mazlíčků.

A protože Axa chce být skutečně spolehlivým partnerem na vašich cestách, na něhož se můžete obrátit kdykoli, součástí je i profesionální asistenční služba.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek