- Reklama -zprávy
Pondělí, 5 června, 2023

Chodba: První dojem při vstupu do domu

- Komerční sdělení -aktuality

Bývá to právě chodba, kterou jako první vidíte, kdykoliv se vrátíte domů. Nebo si pozvete návštěvu. Nejen proto byste jí ale měli věnovat zvýšenou pozornost.

Chodby a předsíně se často podceňují, ačkoliv bývají jednou z nejfrekventovanějších místností v bytě. Přitom funkcí skýtá tolik, že si trochu péče zaslouží. Právě chodby nám zachraňují krk, pokud potřebujeme více úložného prostoru, umožňují nám uchovávat sezónní bundy, boty a kabáty. A také dělají velmi důležitý první dojem, pokud k vám přijde někdo na návštěvu.

Předsíňové stěny

Většinou na chodbách není prostoru nazbyt. Proto existují praktické předsíňové stěny, které vám pomohou ušetřit cenné centimetry. Bývají navržené tak, že se vejdou i do užších prostor a plní veškeré funkce, které od nich žádáte: Uschováte do nich boty, zavěsíte kabáty, zkontrolujete se v zrcadle, a navíc na přídavné stoličce si můžete boty pohodlně obouvat a zout.

Designový nábytek do chodby můžete vybírat třeba na eshopu Iodesign.cz. Kromě zrcadel tam najdete také věšáky, botníky, konzolové stolky nebo police. Můžete si tak do chodby jednotlivé kusy nábytku nakombinovat podle toho, co vám prostor dovolí.

Úložný prostor využitý na maximum

Máte-li to štěstí, že je vaše chodba větších rozměrů, můžete ji využít na uskladnění nejrůznějších věcí, pro které těžko sháníte místo v bytě. Pro takové účely jsou skvělé velké vestavené skříně, kterými můžete často i předělit část chodby tak, aby vám vznikla praktická komora. I klasické vestavěné skříně ale mohou pojmout sezónní oblečení i další boty, které se vám nevejdou do běžného botníku.

Do větších skříní můžete umístit také pračku či sušičku, pokud máte menší koupelnu. V takovém případě je ale důležité pohlídat si přívod a odtok vody (pro pračku) a elektřinu.

Bez zrcadla předsíň není předsíň

Kromě optické funkce, kdy zrcadlo pomáhá prosvětlit a zvětšit menší místnosti, má také praktickou funkci. Zrcadlo by zkrátka v předsíni mělo mít své čestné místo. Většinou bývá součástí již hotových předsíňových stěn. Využít ale můžete i zrcadlo samostatně stojící, nebo – pokud bojujete s místem – obyčejné nástěnné zrcadlo, které umístíte na dvířka skříně nebo na volnou stěnu na chodbě.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek