- Reklama -zprávy
Pondělí, 5 června, 2023

Cestujte bez rizik díky cestovnímu pojištění

- Komerční sdělení -aktuality

Každý cestovatel by neměl zapomínat na cestovní pojištění. Potřebujete ho ale i za předpokladu, že se chystáte „jen“ na Slovensko?

Bez cestovního pojištění na hory nikdy

V rámci zemí Evropské unie, kam se samozřejmě řadí i Slovensko, vždy platí váš průkaz zdravotní pojišťovny (EHIC). Můžete se s ním tedy nechat ošetřit v rámci veřejného zdravotnictví. Z běžného zdravotního pojištění ale nejsou kryta veškerá rizika.

A právě v tom může tkvět úskalí pro ročně až 200 stovky Čechů, překvapuje svými statistikami pojišťovna AXA. Právě tolika lidem se promění idylické poznávání Tatar v lepším případě v „pouze“ krajně nepříjemnou vzpomínku. Podobná „památka“ na cesty ale může být dokonce mimořádně drahá.

Například konečné vyúčtování za nehodu na lyžích, která není v sezóně rozhodně ničím výjimečným, se může vyšplhat i na stovky tisíc korun. Právě to je běžná sazba za výjezd horské služby u našich východních sousedů.

Na Slovensku se vám v případě úrazu dostane ošetření v husté, a tedy dobře dostupné síti zdravotnických zařízení. Právě zásah horské služby už ale do systému veřejného zdravotního pojištění nespadá.

Cestovní pojištění na Slovensko – nutnost pro sportovce

Nejste-li řádně pojištění, platíte náklady na podobnou akci sami. Pro aktivní sportovce je tak prakticky povinností si před cestou na Slovensko řádně uzavřít cestovní pojištění.

Cestovní pojištění AXA Assistance vám dokáže v podobných nepříjemných případech hodit pomyslný záchranný kruh. Nabízeno je ve třech variantách, a to Excelent, Komfort a Reference. Cílem je pokrýt v jednotlivých úrovních adekvátně potřeby každého cestovatele.

Základ vždy tvoří pojištění léčebných výloh, a to na částku 2 500 000 Kč v nejnižší variantě Reference, 5 000 000 Kč pro verzi Komfort nebo 500 000 000 Kč s variantou Excelence. Právě v této nejvyšší verzi jsou zahrnuty i náklady na repatriaci či zásah horské služby. Limit pro způsobené škody na zdraví činí 25 000 000 Kč.

Navíc společně s vysokými limity získáte i pojištění cestování letadlem a pojištění vašich domácích mazlíčků. Cestovní pojištění na Slovensko od AXA vás tak spolehlivě ochrání za jakékoli situace.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek