- Reklama -zprávy
Pondělí, 5 června, 2023

Potřebuji půjčku. Počítají se alimenty do příjmů?

- Komerční sdělení -aktuality

Pokud si potřebujete půjčit peníze, připravte se na to, že po vás poskytovatel bude chtít doložit vaše příjmy, ať už ze zaměstnání, podnikání či sociálních dávek. Jak je to ale při prokazování bonity s alimenty, které dostává žena po rozvodu? Pojďme se této problematice podívat na zoubek.

Důležitá je vaše celková bonita. Jak ji ovlivňují příjmy?

Žádost o půjčku je zkušenost, kterou si projde většina Čechů. Půjčujeme si na nečekané výdaje, když se nám přihodí nějaký průšvih, a občas i na věci, které nejsou úplnou nutností. U poslední zmíněné možnosti je ale vždycky rozumnější zvážit, zda danou věc, jako je nejnovější telefon či dovolená, opravdu potřebujeme tak nutně, že si na financování vezmeme půjčku.

V momentě, kdy podáte žádost, si poskytovatel půjčky ověřuje vaši finanční situaci. Zejména pak jde o vaše příjmy a výdaje, zkušenosti s včasným splácením předchozích úvěrů, vaši aktuální zadluženost a další podobné informace.

Na základě doložených informací si společnost, u které o finanční injekci žádáte, může udělat obrázek o vaší bonitě a vytvořit vám ideální podmínky pro půjčku na míru.

Jak se započítávají alimenty při posuzování vaší bonity?

Mezi faktory ovlivňující vaše příjmy patří vše, to znamená i různé sociální dávky či alimenty.

Padla vám po pečlivém zvažování do oka nebankovní půjčka? Už víme, že alimenty se při žádosti o půjčku do příjmů skutečně započítávají. Je to ale trochu složitější.

Obvykle soud během rozhodování o výši alimentů buď schválí oboustrannou dohodu nebo rozhodne o výši výživného podle mnoha indikátorů, jako jsou potřeby dítěte a reálný příjem plátce výživného. Často ale dochází k tomu, že rodič s vyživovací povinností přispívá ještě něco navíc. A to buď pravidelně, nebo nárazově, třeba když dítě jede na školu v přírodě nebo má nějaký výjimečný výdaj.

V rámci žádosti o půjčku ale poskytovatel zohledňuje pouze výživné, které potvrzuje soudní rozsudek. Jakékoli částky navíc, byť o nich existuje záznam, poskytovatel úvěru nebere v potaz.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek